BUN VENIT!
BUN VENIT!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  Administraţia Naţională de Meteorologie. Empty  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Radio Speranta Romania

Ultimele subiecte
»  Azi sa stins o stea
Administraţia Naţională de Meteorologie. EmptyVin Oct 11, 2013 8:06 pm Scris de gina.gina

» Steaua e favorită cu Rapid
Administraţia Naţională de Meteorologie. EmptyJoi Apr 11, 2013 6:21 am Scris de Admin

» Stiinta si sanatate!
Administraţia Naţională de Meteorologie. EmptyVin Mar 01, 2013 8:58 am Scris de Admin

» Sport!
Administraţia Naţională de Meteorologie. EmptyMar Feb 26, 2013 2:11 am Scris de Admin

» PAPA BENEDICT
Administraţia Naţională de Meteorologie. EmptyLun Feb 11, 2013 5:11 am Scris de Admin

» Coreea de Nord se pregăteşte de RĂZBOI.
Administraţia Naţională de Meteorologie. EmptyJoi Ian 31, 2013 8:19 am Scris de Admin

» REVISTA PRESEI
Administraţia Naţională de Meteorologie. EmptyMier Ian 09, 2013 11:20 am Scris de Admin

» SPORT
Administraţia Naţională de Meteorologie. EmptyVin Dec 21, 2012 12:43 am Scris de Florin

» SPORT
Administraţia Naţională de Meteorologie. EmptyVin Dec 21, 2012 12:43 am Scris de Florin

» Administraţia Naţională de Meteorologie.
Administraţia Naţională de Meteorologie. EmptyMier Dec 19, 2012 11:43 pm Scris de George

» Despre dezamagire
Administraţia Naţională de Meteorologie. EmptyMar Dec 18, 2012 1:45 am Scris de Lucia

» Structura Cabinetului şi nominalizările pe portofolii
Administraţia Naţională de Meteorologie. EmptyMar Dec 18, 2012 1:35 am Scris de Admin

»  Sfântul Ierarh Nicolae
Administraţia Naţională de Meteorologie. EmptyMier Dec 05, 2012 10:54 pm Scris de Admin

» De Ziua Naţională...
Administraţia Naţională de Meteorologie. EmptySam Dec 01, 2012 8:59 am Scris de Admin

» Steaua-Dinamo
Administraţia Naţională de Meteorologie. EmptyDum Noi 04, 2012 10:49 am Scris de Admin

» Abracadabra
Administraţia Naţională de Meteorologie. EmptyJoi Oct 25, 2012 3:10 pm Scris de Admin

» Intre inder si drac!
Administraţia Naţională de Meteorologie. EmptyJoi Oct 25, 2012 3:07 pm Scris de Admin

» Costel
Administraţia Naţională de Meteorologie. EmptyJoi Oct 25, 2012 3:04 pm Scris de Admin

» Leonard Cohen
Administraţia Naţională de Meteorologie. EmptyJoi Oct 25, 2012 2:04 pm Scris de Admin

» Rezultate înregistrate în partidele disputate, joi, vineri, sâmbătă şi duminică, în etapa a XII-a a Ligii I, programul meciurilor de luni şi clasamentul competiţiei:
Administraţia Naţională de Meteorologie. EmptyLun Oct 22, 2012 4:26 am Scris de Admin

Subiectele cele mai active
Jocul Spanzuratoarea...
CE MUZICA ASCULTATI?
Muzica romaneasca
MUZICA INTERNATIONALA
Super bancuri.
Sa inceapa Trivia!
FOLCLOR
SA NE REAMINTIM.....
Meniu de post
LA MULTI ANI 2012!
Cuvinte-cheie
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Administraţia Naţională de Meteorologie.

In jos 
AutorMesaj
George

George


Varsator Mesaje : 23
Data nasterii : 06/02/1981
Data de inscriere : 24/07/2011
Varsta : 43

Agenda personala
Ocupatie: 1
Relatii: 1
Studii: 1

Administraţia Naţională de Meteorologie. Empty
MesajSubiect: Administraţia Naţională de Meteorologie.   Administraţia Naţională de Meteorologie. EmptyMier Dec 19, 2012 11:43 pm

Administraţia Naţională de Meteorologie (ANM) a actualizat avertizarea cod galben de ninsori şi intensificări ale vântului, aceasta fiind valabilă joi de la ora 09:30 până la ora 20:00 în mai multe judeţe din ţară. De asemenea, meteorologii au emis avertizări nowcasting cod portocaliu de viscol în judeţele Brăila, Buzău, Ialomiţa, Galaţi şi Vrancea.





Administraţia Naţională de Meteorologie. Viscol-barbat-silviu-matei
COD GALBEN ŞI PORTOCALIU de ninsori şi viscol. Harta judeţelor afectate (Imagine: Silviu Matei/Mediafax Foto)


Joi, de la ora 09:30 la ora 20:00, în Dobrogea, în estul Munteniei şi în sudul Moldovei vântul va avea intensificări susţinute, cu rafale ce vor depăşi 60... 70 km/h. În aceste zone va ninge, iar în judeţele Ialomiţa, Brăila, Buzău, Vrancea şi Galaţi va fi viscol, iar vizibilitatea va fi redusă.


Administraţia Naţională de Meteorologie. Cod
COD PORTOCALIU

Potrivit avertizării nowcasting cod portocaliu, emisă joi dimineaţă de Administraţia Naţională de Meteorologie (ANM), în judeţele Brăila, Buzău şi Ialomiţa, între orele 9.00 şi 13.00 va ninge, iar vântul va prezenta intensificări susţinute, cu viteze de peste 70 de kilometri pe oră la rafală, temporar viscolind şi spulberând zăpada. Vizibilitatea va fi scăzută local sub 200 de metri şi izolat sub 50 de metri.

De asemenea, judeţele Galaţi şi Vrancea sunt sub avertizare cod portocaliu de viscol până la ora 10.30.

În regiunile estice, în noaptea de 20 spre 21 decembrie vântul va mai avea intensificări locale cu viteze ce vor depăşi la rafală 40 – 50 km/h spulberând zăpada în sudul Moldovei şi nord-estul Munteniei.

În următoarele zile vremea va fi geroasă mai ales în cursul nopţilor şi al dimineţilor în estul şi în centrul ţării.
Sus In jos
 
Administraţia Naţională de Meteorologie.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» De Ziua Naţională...
» Ziua nationala a Romaniei
» Opera Națională București
» 10 Mai,Sarbatoarea nationala a Regatului Romaniei
» Echipa naţională a României a pierdut iar...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: DIN SUFLET PENTRU SUFLET (CLICK AICI)-
Mergi direct la: