BUN VENIT!
BUN VENIT!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  Stiinta si sanatate! Empty  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Radio Speranta Romania

Ultimele subiecte
»  Azi sa stins o stea
Stiinta si sanatate! EmptyVin Oct 11, 2013 8:06 pm Scris de gina.gina

» Steaua e favorită cu Rapid
Stiinta si sanatate! EmptyJoi Apr 11, 2013 6:21 am Scris de Admin

» Stiinta si sanatate!
Stiinta si sanatate! EmptyVin Mar 01, 2013 8:58 am Scris de Admin

» Sport!
Stiinta si sanatate! EmptyMar Feb 26, 2013 2:11 am Scris de Admin

» PAPA BENEDICT
Stiinta si sanatate! EmptyLun Feb 11, 2013 5:11 am Scris de Admin

» Coreea de Nord se pregăteşte de RĂZBOI.
Stiinta si sanatate! EmptyJoi Ian 31, 2013 8:19 am Scris de Admin

» REVISTA PRESEI
Stiinta si sanatate! EmptyMier Ian 09, 2013 11:20 am Scris de Admin

» SPORT
Stiinta si sanatate! EmptyVin Dec 21, 2012 12:43 am Scris de Florin

» SPORT
Stiinta si sanatate! EmptyVin Dec 21, 2012 12:43 am Scris de Florin

» Administraţia Naţională de Meteorologie.
Stiinta si sanatate! EmptyMier Dec 19, 2012 11:43 pm Scris de George

» Despre dezamagire
Stiinta si sanatate! EmptyMar Dec 18, 2012 1:45 am Scris de Lucia

» Structura Cabinetului şi nominalizările pe portofolii
Stiinta si sanatate! EmptyMar Dec 18, 2012 1:35 am Scris de Admin

»  Sfântul Ierarh Nicolae
Stiinta si sanatate! EmptyMier Dec 05, 2012 10:54 pm Scris de Admin

» De Ziua Naţională...
Stiinta si sanatate! EmptySam Dec 01, 2012 8:59 am Scris de Admin

» Steaua-Dinamo
Stiinta si sanatate! EmptyDum Noi 04, 2012 10:49 am Scris de Admin

» Abracadabra
Stiinta si sanatate! EmptyJoi Oct 25, 2012 3:10 pm Scris de Admin

» Intre inder si drac!
Stiinta si sanatate! EmptyJoi Oct 25, 2012 3:07 pm Scris de Admin

» Costel
Stiinta si sanatate! EmptyJoi Oct 25, 2012 3:04 pm Scris de Admin

» Leonard Cohen
Stiinta si sanatate! EmptyJoi Oct 25, 2012 2:04 pm Scris de Admin

» Rezultate înregistrate în partidele disputate, joi, vineri, sâmbătă şi duminică, în etapa a XII-a a Ligii I, programul meciurilor de luni şi clasamentul competiţiei:
Stiinta si sanatate! EmptyLun Oct 22, 2012 4:26 am Scris de Admin

Subiectele cele mai active
Jocul Spanzuratoarea...
CE MUZICA ASCULTATI?
Muzica romaneasca
MUZICA INTERNATIONALA
Super bancuri.
Sa inceapa Trivia!
FOLCLOR
SA NE REAMINTIM.....
Meniu de post
LA MULTI ANI 2012!
Cuvinte-cheie
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Stiinta si sanatate!

In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin


masculin Mesaje : 590
Data de inscriere : 16/07/2011
Localizare : Bucuresti

Agenda personala
Ocupatie: IT
Relatii:
Studii:

Stiinta si sanatate! Empty
MesajSubiect: Stiinta si sanatate!   Stiinta si sanatate! EmptyVin Mar 01, 2013 8:58 am


Ştiinţă-Sănătate - ŞTIREA ZILEI
RSS
(+) Secretul Coca Cola: Ingredientele care fac din sucul celebru o băutură de succes (Imagine: Mediafax Foto/AFP)
Secretul Coca Cola: Ingredientele care fac din sucul celebru o băutură de succes
Ştiinţă-Sănătate astăzi, 15:53

Secretul sucurilor carbogazoase stă la baza unor studii riguroase efectuate de cercetători în domeniul alimentaţiei. Celebra băutură Coca Cola are însă o combinaţie perfectă în ceea ce priveşte gustul, obţinut în urma unor inovaţii din domeniul biochimiei. citeşte tot


Ştiinţă-Sănătate - ULTIMA ORĂ
Aboneazǎ-te:newsletterRSS 38 de milioane de oameni din întreaga lume suferă de Alzheimer. Câte persoane ar putea fi afectate de această boală în 2050
Imaginea articolului 38 de milioane de oameni din întreaga lume suferă de Alzheimer. Câte persoane ar putea fi afectate de această boală în 2050

Ştiinţă-Sănătate astăzi, 16:53

La fiecare patru secunde, o persoană este diagnosticată cu demenţa Alzheimer, iar în întreaga lume 38 de milioane de oameni suferă de această boală, a declarat directorul Alzheimer Disease Internationational, Marc Wortmann. citeşte tot
Vinul şi ceaiul verde protejează creierul contra maladiei Alzheimer Ştiinţă-Sănătate 16 feb 2013
Belgia doreşte extinderea legii eutanasiei la copii şi bolnavi de Alzheimer Externe 18 dec 2012
Maladia Alzheimer: Care sunt factorii care ar putea contribui la întârzierea apariţiei bolii Ştiinţă-Sănătate 18 nov 2012

Cum să ai viaţă mai activă: Concepţiile greşite la care trebuie să renunţi
Imaginea articolului Cum să ai viaţă mai activă: Concepţiile greşite la care trebuie să renunţi

Ştiinţă-Sănătate astăzi, 16:04

Dintre toate motivele care ne împiedică de la o viaţă cu mai multă activitate fizică, cele mai multe sunt induse chiar de noi sau pur şi simplu acceptate fără dovezi ştiinţifice. Iată cele mai frecvente concepţii greşite pe care le avem despre exerciţiile fizice şi motivele pentru care ar trebui să renunţăm la ele. citeşte tot
STUDIU: Pesimismul, factor benefic pentru longevitate Ştiinţă-Sănătate ieri, 17:16
Statul la birou creşte dramatic riscul de cancer, boli ale inimii şi diabet. Avertizările specialiştilor Ştiinţă-Sănătate 20 feb 2013
Alimentele dietetice care de fapt pot îngrăşa. Ce să nu mănânci în curele de slăbire Ştiinţă-Sănătate 19 feb 2013

Un meteorit de 18 kilograme, descoperit în Antarctica
Imaginea articolului Un meteorit de 18 kilograme, descoperit în Antarctica

Ştiinţă-Sănătate astăzi, 12:07

Un meteorit de 18 kilograme a fost descoperit de o echipă internaţională de cercetători în gheaţa din Antarctica de Est şi este cel mai mare corp ceresc găsit în această parte a lumii din 1988 până în prezent. citeşte tot

Comisia Europeană va aloca 144 de milioane de euro pentru 26 de proiecte de cercetare în bolile rare
Imaginea articolului Comisia Europeană va aloca 144 de milioane de euro pentru 26 de proiecte de cercetare în bolile rare

Social ieri, 20:32

Comisia Europeană a anunţat că va aloca 144 de milioane de euro pentru 26 de proiecte de cercetare în domeniul bolilor rare, fondurile urmând să ajute la ameliorarea vieţii a aproximativ 30 de milioane de europeni cu aceste suferinţe. citeşte tot

Anomalii genetice comune pentru cinci tulburări mintale, descoperite de cercetători
Imaginea articolului Anomalii genetice comune pentru cinci tulburări mintale, descoperite de cercetători

Ştiinţă-Sănătate ieri, 19:54

Anomalii genetice comune pentru cinci grupe mari de tulburări mintale au fost descoperite de oamenii de ştiinţă americani, potrivit celui mai mare studiu realizat până în prezent pe această temă. citeşte tot

STUDIU: Pesimismul, factor benefic pentru longevitate
Imaginea articolului STUDIU: Pesimismul, factor benefic pentru longevitate

Ştiinţă-Sănătate ieri, 17:16

Persoanele în vârstă şi pesimiste în ceea ce priveşte perspectivele lor de viitor trăiesc mai mulţi ani decât persoanele optimiste, având şi o sănătate mai bună decât a acestora din urmă, potrivit unui studiu german publicat joi. citeşte tot

Prima franţuzoaică ajunsă în spaţiu va vizita Bucureştiul
Imaginea articolului Prima franţuzoaică ajunsă în spaţiu va vizita Bucureştiul

Ştiinţă-Sănătate ieri, 15:20

Astronauta Claudie Haigneré, prima franţuzoaică ajunsă în spaţiu, fost ministru al Cercetării şi preşedintele Universcience, va efectua o vizită la Bucureşti, în perioada 12 - 13 martie, la invitaţia Institutului Francez din Bucureşti. citeşte tot

Turistul spaţial Dennis Tito vrea să lanseze o misiune cu echipaj uman spre Marte
Imaginea articolului Turistul spaţial Dennis Tito vrea să lanseze o misiune cu echipaj uman spre Marte

Ştiinţă-Sănătate ieri, 14:31

Milionarul american Dennis Tito, primul turist care a ajuns în spaţiu, a dezvăluit miercuri un proiect ambiţios, care vizează organizarea unei misiuni spaţiale cu echipaj uman la bord ce va fi lansată spre Marte în 2018. citeşte tot

O companie franceză a prezentat o folie care încarcă smartphone-urile cu energie solară
Imaginea articolului O companie franceză a prezentat o folie care încarcă smartphone-urile cu energie solară

Ştiinţă-Sănătate marţi, 12:44

Compania franceză Wysips a prezentat la Mobile World Congress, în desfăşurare la Barcelona, o folie transparentă care permite încărcarea smartphone-urilor folosind lumina, la un preţ de doar 1 euro. citeşte tot

Urme ale unui continent străvechi au fost descoperite pe fundul Oceanului Indian
Imaginea articolului Urme ale unui continent străvechi au fost descoperite pe fundul Oceanului Indian

Ştiinţă-Sănătate luni, 13:07

Fragmente ale unui continent străvechi au fost găsite pe fundul Oceanului Indian, cercetătorii care au făcut descoperirea susţinând că această bucată de uscat ar fi existat cu cel puţin 85 de milioane de ani în urmă. citeşte tot
STUDIU: Câte bacterii se află pe telefoanele mobile? - FOTO Ştiinţă-Sănătate 22 feb 2013
Urechi artificiale umane, create cu ajutorul tehnologiei 3D Ştiinţă-Sănătate 21 feb 2013
PERICOLUL de zi cu zi: Chimicalele din casă, mâncare şi maşină pot cauza o serie de boli grave Ştiinţă-Sănătate 20 feb 2013

Marea Britanie declară război împotriva obezităţii. Măsurile radicale recomandate de medici
Imaginea articolului Marea Britanie declară război împotriva obezităţii. Măsurile radicale recomandate de medici

Externe duminică, 22:40

Băuturile carbogazoase ar trebui să fie taxate, restaurantele de tip fast-food să fie interzise în apropierea şcolilor şi sfaturi despre alimentaţia bebeluşilor ar trebui furnizate tinerilor părinţi, au declarat, luni, medicii britanici într-un raport contra flagelului obezităţii din Marea Britanie. citeşte tot

Cum să ai o piele cu aspect sănătos şi strălucitoar în doar câteva săptămâni - secretul pe care îl ştie toată lumea
Imaginea articolului Cum să ai o piele cu aspect sănătos şi strălucitoar în doar câteva săptămâni - secretul pe care îl ştie toată lumea

Ştiinţă-Sănătate duminică, 22:28

Cel puţin trei porţii de fructe şi legume consumate zilnic - inclusiv morcovi, varză şi kiwi - asigură un aspect sănătos şi strălucitor al pielii în doar câteva săptămâni, potrivit unui studiu realizat de psihologii de la Universitatea St Andrews. citeşte tot

Nu vă plac bărbile? Cercetătorii spun că sunt foarte avantajoase pentru sănătate
Imaginea articolului Nu vă plac bărbile? Cercetătorii spun că sunt foarte avantajoase pentru sănătate

Life-Inedit duminică, 22:22

Multe vedete de la Hollywood, de la Ben Affleck şi George Clooney până la Sam Mendes şi Joacquin Phoenix, apar tot mai des în public purtând barbă şi, deşi puţine sunt femeile cărora le plac bărbaţii nebărbieriţi, aceştia îşi justifică alegerea, pe lângă estetică, şi prin avantaje pentru sănătate. citeşte tot
Cele mai sexy vedete cu barbă - GALERIE FOTO Life-Inedit sâmbătă, 14:04
"Zombie", creat în laborator: Celulele moarte-vii funcţionează mai bine decât atunci când erau în viaţă Ştiinţă-Sănătate 22 feb 2013
Sus In jos
 
Stiinta si sanatate!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Oamenii de stiinta au ajuns la concluzia ca...
» Asigurari de sanatate
» Retete de sanatate
» Produse de ingrijire si sanatate bio
» Asigurări de Sănătate din Bucureşti...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: DIN SUFLET PENTRU SUFLET (CLICK AICI)-
Mergi direct la: