BUN VENIT!
BUN VENIT!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  Despre dezamagire Empty  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Radio Speranta Romania

Ultimele subiecte
»  Azi sa stins o stea
Despre dezamagire EmptyVin Oct 11, 2013 8:06 pm Scris de gina.gina

» Steaua e favorită cu Rapid
Despre dezamagire EmptyJoi Apr 11, 2013 6:21 am Scris de Admin

» Stiinta si sanatate!
Despre dezamagire EmptyVin Mar 01, 2013 8:58 am Scris de Admin

» Sport!
Despre dezamagire EmptyMar Feb 26, 2013 2:11 am Scris de Admin

» PAPA BENEDICT
Despre dezamagire EmptyLun Feb 11, 2013 5:11 am Scris de Admin

» Coreea de Nord se pregăteşte de RĂZBOI.
Despre dezamagire EmptyJoi Ian 31, 2013 8:19 am Scris de Admin

» REVISTA PRESEI
Despre dezamagire EmptyMier Ian 09, 2013 11:20 am Scris de Admin

» SPORT
Despre dezamagire EmptyVin Dec 21, 2012 12:43 am Scris de Florin

» SPORT
Despre dezamagire EmptyVin Dec 21, 2012 12:43 am Scris de Florin

» Administraţia Naţională de Meteorologie.
Despre dezamagire EmptyMier Dec 19, 2012 11:43 pm Scris de George

» Despre dezamagire
Despre dezamagire EmptyMar Dec 18, 2012 1:45 am Scris de Lucia

» Structura Cabinetului şi nominalizările pe portofolii
Despre dezamagire EmptyMar Dec 18, 2012 1:35 am Scris de Admin

»  Sfântul Ierarh Nicolae
Despre dezamagire EmptyMier Dec 05, 2012 10:54 pm Scris de Admin

» De Ziua Naţională...
Despre dezamagire EmptySam Dec 01, 2012 8:59 am Scris de Admin

» Steaua-Dinamo
Despre dezamagire EmptyDum Noi 04, 2012 10:49 am Scris de Admin

» Abracadabra
Despre dezamagire EmptyJoi Oct 25, 2012 3:10 pm Scris de Admin

» Intre inder si drac!
Despre dezamagire EmptyJoi Oct 25, 2012 3:07 pm Scris de Admin

» Costel
Despre dezamagire EmptyJoi Oct 25, 2012 3:04 pm Scris de Admin

» Leonard Cohen
Despre dezamagire EmptyJoi Oct 25, 2012 2:04 pm Scris de Admin

» Rezultate înregistrate în partidele disputate, joi, vineri, sâmbătă şi duminică, în etapa a XII-a a Ligii I, programul meciurilor de luni şi clasamentul competiţiei:
Despre dezamagire EmptyLun Oct 22, 2012 4:26 am Scris de Admin

Subiectele cele mai active
Jocul Spanzuratoarea...
CE MUZICA ASCULTATI?
Muzica romaneasca
MUZICA INTERNATIONALA
Super bancuri.
Sa inceapa Trivia!
FOLCLOR
SA NE REAMINTIM.....
Meniu de post
LA MULTI ANI 2012!
Cuvinte-cheie
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Despre dezamagire

In jos 
AutorMesaj
Lucia

Lucia


feminin Capricorn Mesaje : 35
Data nasterii : 22/12/1979
Data de inscriere : 24/08/2011
Varsta : 44
Localizare : Calimanesti

Agenda personala
Ocupatie: 1
Relatii: 1
Studii: 1

Despre dezamagire Empty
MesajSubiect: Despre dezamagire   Despre dezamagire EmptyMar Dec 18, 2012 1:45 am

Despre dezamagire


Dezamagirea-i cand tot ce simti e un regret amarnic si chinuitor.Dezamagirea-i cand esti las,si plangi si te ascunzi de ce ti-e teama sperand ca o sa dispara.Dezamagit sunt cand simt ca nu mai am un rost in viata,cand nimeni nu mi-l mai ofera.Atunci ma simt dispretuit,si nu pot sa ma descarc,cand nimanui nu-i pasa si ma ascund intre cuvinte roase si tocite de timp,aceleasi cuvinte in care strig dupa ajutor,in care ma afund din ce in ce mai mult si simt ca se risipeste orice sens al vietii.
Dezamagirea-i cand as vrea sa lupt,sa am curaj,sa am un scop pentru care sa lupt,si realizez ca nu am.Dezamagirea- i cand nu ma asculta nimeni,cand nimic nu mi se pare in regula ; cand nu am motive sa ma ridic,cand doar cad si nu mai privesc in sus.Atunci ma simt dezamagit,atunci se pierde orice amintire,oricare bucurie,pentru ca regretul le inlocuieste perfect,ca un ucigas platit sa ma faca sa ma simt ca o scursura a lumii , si nici macar nu-mi pasa daca mai pot spera,daca am “paralizat emotional” ,daca mai pot simti si altceva decat neputinta si ura.
O usoara si fina depresie imi da tarcoale.Si nu,nu mint.Pentru ca simt asta.Pentru ca ma simt doborat,si nu mai am cu ce sa dreg adevarul crud,nu mai am minciuni cu care sa ascund singuratatea care ma doboara si ma face si mai inofensibil.As vrea ca ura si nebunia pe care o simt sa se poata exprima in cuvinte pe care sa le astern pe o coala de hartie,dar nu se poate si innebunesc si mai mult.Mintea isi smulge firele de par din cap si se loveste de peretii capului meu.Nu mai stie ce sa imi spuna.Nu mai aud vocea din interior,vocea ratiunii,doar sufar.Si este o suferinta cruda,care te sufoca treptat ,asteptand parca sa imi iau singur sperantele,sa ma vada tarandu-ma la picioarele ei ,implorand-o sa ma crute,sa imi ofere macar cateva amintiri placute,macar cativa prieteni,macar un singur rost al vietii mele insipide .Vreau sa existe cineva care sa ma ridice de jos,sa-mi spuna ca totul va fi bine,dar nu este nimeni.Nimeni,nimic,niciodata…Cuvinte prea mari ca sa le indes intr-o pagina prea murdara ca sa fie citita si inteleasa.Nu ma astept sa ma inteleaga cineva,nu ma astept sa ma inteleg eu.Nu ma astept la nimic.
Nu cred ca merita sa mai continui ceva care ar putea dura la nesfarsit : eu scriind ale mele dureri si temeri,chinuindu-mi sentimentele sa moara de tot,curmand fiecare speranta a ratiunii mele,terminand oricare urma de bucurie.
Doar agonie e acum,doar agonie o sa fie.
Aici inchei.Imi sterg lacrimile,inchid ochii si visez la fericire.Caci inca mai pot visa…
Sus In jos
 
Despre dezamagire
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Despre publicitate
» DESPRE MACHIAJ
» Despre mine...
» Despre religie
» Despre vise...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: DIN SUFLET PENTRU SUFLET (CLICK AICI)-
Mergi direct la: