BUN VENIT!
BUN VENIT!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  Guvernul pregăteşte o rectificare bugetară negativă: Empty  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Radio Speranta Romania

Ultimele subiecte
»  Azi sa stins o stea
Guvernul pregăteşte o rectificare bugetară negativă: EmptyVin Oct 11, 2013 8:06 pm Scris de gina.gina

» Steaua e favorită cu Rapid
Guvernul pregăteşte o rectificare bugetară negativă: EmptyJoi Apr 11, 2013 6:21 am Scris de Admin

» Stiinta si sanatate!
Guvernul pregăteşte o rectificare bugetară negativă: EmptyVin Mar 01, 2013 8:58 am Scris de Admin

» Sport!
Guvernul pregăteşte o rectificare bugetară negativă: EmptyMar Feb 26, 2013 2:11 am Scris de Admin

» PAPA BENEDICT
Guvernul pregăteşte o rectificare bugetară negativă: EmptyLun Feb 11, 2013 5:11 am Scris de Admin

» Coreea de Nord se pregăteşte de RĂZBOI.
Guvernul pregăteşte o rectificare bugetară negativă: EmptyJoi Ian 31, 2013 8:19 am Scris de Admin

» REVISTA PRESEI
Guvernul pregăteşte o rectificare bugetară negativă: EmptyMier Ian 09, 2013 11:20 am Scris de Admin

» SPORT
Guvernul pregăteşte o rectificare bugetară negativă: EmptyVin Dec 21, 2012 12:43 am Scris de Florin

» SPORT
Guvernul pregăteşte o rectificare bugetară negativă: EmptyVin Dec 21, 2012 12:43 am Scris de Florin

» Administraţia Naţională de Meteorologie.
Guvernul pregăteşte o rectificare bugetară negativă: EmptyMier Dec 19, 2012 11:43 pm Scris de George

» Despre dezamagire
Guvernul pregăteşte o rectificare bugetară negativă: EmptyMar Dec 18, 2012 1:45 am Scris de Lucia

» Structura Cabinetului şi nominalizările pe portofolii
Guvernul pregăteşte o rectificare bugetară negativă: EmptyMar Dec 18, 2012 1:35 am Scris de Admin

»  Sfântul Ierarh Nicolae
Guvernul pregăteşte o rectificare bugetară negativă: EmptyMier Dec 05, 2012 10:54 pm Scris de Admin

» De Ziua Naţională...
Guvernul pregăteşte o rectificare bugetară negativă: EmptySam Dec 01, 2012 8:59 am Scris de Admin

» Steaua-Dinamo
Guvernul pregăteşte o rectificare bugetară negativă: EmptyDum Noi 04, 2012 10:49 am Scris de Admin

» Abracadabra
Guvernul pregăteşte o rectificare bugetară negativă: EmptyJoi Oct 25, 2012 3:10 pm Scris de Admin

» Intre inder si drac!
Guvernul pregăteşte o rectificare bugetară negativă: EmptyJoi Oct 25, 2012 3:07 pm Scris de Admin

» Costel
Guvernul pregăteşte o rectificare bugetară negativă: EmptyJoi Oct 25, 2012 3:04 pm Scris de Admin

» Leonard Cohen
Guvernul pregăteşte o rectificare bugetară negativă: EmptyJoi Oct 25, 2012 2:04 pm Scris de Admin

» Rezultate înregistrate în partidele disputate, joi, vineri, sâmbătă şi duminică, în etapa a XII-a a Ligii I, programul meciurilor de luni şi clasamentul competiţiei:
Guvernul pregăteşte o rectificare bugetară negativă: EmptyLun Oct 22, 2012 4:26 am Scris de Admin

Subiectele cele mai active
Jocul Spanzuratoarea...
CE MUZICA ASCULTATI?
Muzica romaneasca
MUZICA INTERNATIONALA
Super bancuri.
Sa inceapa Trivia!
FOLCLOR
SA NE REAMINTIM.....
Meniu de post
LA MULTI ANI 2012!
Cuvinte-cheie
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Guvernul pregăteşte o rectificare bugetară negativă:

In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin


masculin Mesaje : 590
Data de inscriere : 16/07/2011
Localizare : Bucuresti

Agenda personala
Ocupatie: IT
Relatii:
Studii:

Guvernul pregăteşte o rectificare bugetară negativă: Empty
MesajSubiect: Guvernul pregăteşte o rectificare bugetară negativă:   Guvernul pregăteşte o rectificare bugetară negativă: EmptyDum Noi 13, 2011 1:55 am

Guvernul pregăteşte o rectificare bugetară negativă: Tăieri de alocări la majoritatea ministerelor
Guvernul va opera până la finele lunii noiembrie o rectificare bugetară negativă, prin care va tăia din alocări la majoritatea instituţiilor, Ministerul Sănătăţii fiind printre puţinii ordonatori de credite care vor primi bani, pentru plata arieratelor, au declarat agenţiei MEDIAFAX surse oficiale.

Guvernul pregăteşte o rectificare bugetară negativă: Emil-boc-andrei-pungovschi

Rectificarea bugetară, a doua din acest an, va fi una negativă, deoarece totalul încasărilor este sub nivelul prognozat, iar creşterea economică susţinută de producţia din agricultură nu a adus şi venituri bugetare, sectorul agricol fiind slab fiscalizat şi caracterizat de evaziune fiscală ridicată.

"Chiar dacă a înregistrat un an bun, agricultura este slab fiscalizată şi nu s-a reflectat şi în încasări importante la buget. Pe acest fond, încasările totale se cifrează cu 700 milioane lei sub prognoză, astfel că se impune efectuarea unei rectificări bugetare negative, fie prin reduceri de cheltuieli la ministere, fie prin creşterea deficitului", au arătat sursele citate.

Sursa:mediafax.ro
Sus In jos
 
Guvernul pregăteşte o rectificare bugetară negativă:
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Ce masuri credeti ca trebuie sa ia Guvernul?
» Coreea de Nord se pregăteşte de RĂZBOI.
» Măşti naturiste: Pregăteşte-ţi părul pentru vară!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: DIN SUFLET PENTRU SUFLET (CLICK AICI)-
Mergi direct la: